Розгляд справи про незаконне використання позначення «Джерело»

Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України розглядає справу за позовом проти НВП «Джерело Плюс», яке незаконно використовує позначення «Джерело» у своїй назві. Ця компанія порушує закон, неправомірно використовуючи частину імені «Джерело-Люкс» в своїй діяльності. І такими діями заплутує користувачів і замовників.

Що зміг встановити комітет після початку розгляду

В ході розгляду даного питання колегія встановила, що НВП «Джерело-Люкс» і НВП «Джерело Плюс» є прямими конкурентами в сфері виробництва бюветів мінеральних вод та фітобарів, і надання послуг з їх обслуговування. Тому використання позначення «Джерело» в назві «Джерело Плюс» призводить до змішування діяльностей цих компаній.

В ході розгляду заяви вдалося встановити, що відповідач використовує позначення «Джерело» не тільки в своїй назві, але і в доменному імені сайту. Відповідно, це слово було знайдено і у всьому контенті, який знаходиться на ресурсі.

Чому дії ПП НВП «Джерело Плюс» є неправомірними

  1. НПП «Джерело-Люкс» почало свою діяльність в 2008 році, і є єдиним правонаступником ІЦ «Джерело-Автоматика»,
    НВО «Автоматика СПА» і ІНІК «СПА-системи», лідерів у виробництві обладнання для бюветів і фітобарів, а у той час як НВП «Джерело Плюс» зареєстровано лише в 2017 році і ніякого відношення до вищевказаних виробників не має.
  2. НВП «Джерело-Люкс» використовує в своїй назві і діяльності зареєстрований знак для товарів і послуг «Джерело-Люкс» на правах ліцензії. Це дає компанії право пріоритетного застосування його як назви бренду для виробництва бюветів мінеральних вод та фітобарів.
  3. Використання частини «Джерело» конкурентною компанією почалося без звернення до власника марки і без отримання відповідного дозволу.
  4. За багато років торгова марка «Джерело-Люкс» стала фірмовим брендом, який означає якість і престиж. Компанія з однойменною назвою створила власну запатентовану технологію нагріву і розливу мінеральних вод зі збереженням цілющих властивостей і є лідером у виробництві автоматичних бюветів і фітобарів, а продукція під цією торговою маркою користується успіхом не тільки в Україні, а й за кордоном.

Однакові частини назви з компанією конкурента можуть викликати у замовників і користувачів асоціації та паралелі з НПП «Джерело-Люкс», яка є відомим учасником ринку. Таким чином, конкуренти намагаються отримати переваги в своїй діяльності, використовуючи частину імені власника бренду.

Такі дії порушують статтю 4 Закону України «Про захист прав від недобросовісної конкуренції». На даний момент розгляд справи триває. Будемо сподіватися, що комітет на підставі отриманої від виробників, клієнтів і замовників інформації і доказів, провівши розслідування, прийме справедливе рішення.

Крім того, конкурентна компанія НВП «Джерело Плюс» порушує ряд законодавчих актів про інтелектуальну власність, використовуючи запатентовані технології без дозволу автора патентів, з приводу чого подані позови до відповідних інстанцій і ведеться розслідування.